צריכים ייעוץ הנדסי ? השאירו פרטים ואנחנו מיד חוזרים

חוק המכר דירות – אחריות הקבלן לליקויי בנייה

דירות חדשות אמורות להגיע לידיכם במצב מושלם, תוך הקפדה על כל התקנים המחמירים ביותר. עם זאת, דירות חדשות המגיעות מקבלן עלולות לכלול ליקויים. לכן חוקק חוק המכר, אשר מעביר את כל האחריות על תיקון  הליקויים השונים בדירה לקבלן.

הקבלן אינו רשאי למכור דירה המכילה ליקויים (בניגודל לדירה יד שנייה), ולכן הוא מחויב לתקן אותם על חשבונו. על מנת לאתר את הליקויים השונים, יש צורך לבצע בדק בית. חברת רימון שירותי הנדסה מספקת שירותי בדק בית יסודיים ומקצועיים, תוך כדי הקפדה על יחס אישי ומקצוענות ללא פשרות. 

 

חוק המכר אחריות קבלן לליקויים - מה אומר החוק?

אחריות קבלן לליקויים לפי חוק המכר

חוק המכר מעגן את אחריות הקבלן על הדירות שהוא בנה. מטרת החוק היא להגן על רוכשי הדירות, מכיוון שבדירות חדשות המגיעות ישירות מהקבלן, ניתן למצוא ליקויי בנייה. החוק נועד להגן על רוכשי הדירות החדשות מפני בנייה רשלנית שאינה עומדת בתקנים הדרושים. לא מעט קבלנים מוסרים לרוכשים דירות שלא עומדות בתוכנית הבית, או דירות שלא עומדות בתקנות הבנייה ובתקנים הישראלים. בזכות חוק המכר, רוכשי הדירות יכולים לדרוש  מהקבלן לתקן את הליקויים, או לקבל פיצוי – במידה שהקבלן לא מוכן לתקן את הליקויים. בזמן תקופת הבדק יש צורך לאתר את כל ליקויי הבנייה האפשריים, על מנת לדרוש מהקבלן תיקון מושלם, שיבטיח את עמידות הבנייה לאורך שנים ובהתאם לתקנים הישראלים.

מה אומר חוק המכר?

חוק המכר מחייב כי חוזה המכירה של כל דירה יכלול מפרט מכר מפורט. כמו כן, הוא קובע באופן שאינו נתון לפרשנות, את משך האחריות של הקבלן על כל ליקויי הבנייה הקיימים בדירה ובבניין המשותף. החוק מגדיר "תקופת בדק" – תקופה הקבועה בתוספת, שתחילתה בעת העמדת הדירה לרשות הקונה וגם "תקופת אחריות" – תקופה של שלוש שנים שתחילתה בתום תקופת הבדק. החוק מגדיר במדויק את סוגי ליקויי הבנייה ותקופת האחריות המתאימה.

נשמח לספק לכם שירותי בדק בית, כדי לסייע לכם לדרוש מהקבלן לתקן את הליקויים השונים. הבדיקה תבוצע על ידי מנכ"ל החברה, המחזיק בתואר שני בהנדסה אזרחית ובעל שנים של ותק וניסיון בתחום.

לקבלת ייעוץ ופרטים נוספים, צרו קשר.

5.0
Rated 5 out of 5
מתוך 5 כוכבים, מבוסס על 80 חוות דעת.
לייעוץ ראשוני חינם והצעת מחיר

מאמרים מעניינים נוספים

שיחת ייעוץ בחינם

פנו אלינו לייעוץ ללא התחייבות
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם!

הודעות שיתקבלו לאחר שעות העבודה
יטפלו ביום העסקים שלמחרת.

 
 

תודה על פנייתך

קיבלנו את הפרטים, נחזור אליך בהקדם!

לקוחות יקרים, גם בימים של חשש וחוסר ודאות בעקבות התפשטות נגיף הקורונה, השירותים שלנו זמינים עבורכם ופועלים במתכונת הרגילה.
אנו ממשיכים לספק שירותי הנדסה ובדק בית תוך כדי שמירה על כללי הזהירות והנחיות משרד הבריאות.

פתיחת צ'אט וואטסאפ
1
יצירת קשר בוואטסאפ
רימון שירותי הנדסה
שלום רב,
לייעוץ הנדסי מקצועי והצעת מחיר, שלחו הודעה.